НОВИНИ

У Раді запевнили, що податкова міліція продовжує законно працювати

За висновками комітету, до дня набрання чинності закону №1797 податкова міліція діє в існуючому правовому полі.

Податкова міліція діє в існуючому правовому полі, виконує функції, покладені на неї законодавством, і на її діяльність поширюються положення відповідних законодавчих актів до дня набрання чинності закону, який замінить даний орган. Про це йдеться у листі Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, який опублікував перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан на своїй сторінці у Facebook.

Так, в листі наголошується, що питання вступу в силу положень закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні №1797 від 21 грудня 2017 року врегульовано пунктом I розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення.

Зміни набирають чинності з дня набрання чинності законом, який "визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє".

За висновками комітету, "до дня набрання чинності вищевказаного закону податкова міліція діє в існуючому правовому полі, виконує функції, покладені на неї законодавством, і на її діяльність поширюються положення відповідних законодавчих актів".

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк має намір представити доопрацьований проект закону про фінансову поліцію на розгляд Кабінету міністрів найближчими днями.