НОВИНИ

Вища рада правосуддя відсторонила від посади суддю Вищого госпсуду Ємельянова

Таким чином ВРП задовільнила подання заступника генпрокурора України про тимчасове відсторонення судді.

Вища рада правосуддя (ВСП) під час проведення свого першого засідання після створення відсторонив на два місяці від посади суддю Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, щодо якого прокуратура розслідує кримінальне провадження. Відповідне рішення Вища рада правосуддя ухвалив у четвер, 12 січня, задовольнивши таким чином подання заступника генерального прокурора України, який просив тимчасово відсторонити Ємельянова з посади судді у зв'язку з тим, що останній вже 3 місяці знаходиться в статусі підозрюваного.

У поданні замгенпрокурора відзначається, що кримінальне провадження щодо зазначеного громадянина Генпрокуратура розслідує з 2013 року.

Сам присутній на засіданні ВРП Ємельянов заявив про неправомірність дій Генпрокуратури.

"У прокуратури до мене претензії в зв'язку з роботою на адміністративній посаді. Немає претензій до роботи як судді", - сказав він.

Ємельянов також підкреслив, що вважає неправомірним клопотання про відсторонення його від виконання обов'язків судді.

Раніше повідомлялось, що 18 жовтня прес-служба Генпрокуратури поширила інформацію про те, що повідомила про підозру колишньому голові Вищого господарського суду Віктору Татькову та колишньому заступнику голови суду Артуру Ємельянову у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

Нагадаємо, в Україні 5 січня набрав чинності закон «Про Вищу раду правосуддя», ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2016 року.