НОВИНИ

У Криму затримали активіста Українського культурного центру

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку російського ФСБ на даний момент немає.

В анексованому Росією Криму повідомляють про затримання силовиками ФСБ Росії активіста Українського культурного центру Андрія Виноградова. Про це 12 січня повідомив активіст цього центру Леонід Кузьмін.

Кузьмін зазначив, що дізнався про ситуацію від самого Виноградова.

«Він встиг написати смс про те, що до нього прийшли з ФСБ і везуть на допит. Імовірно, він був удома», – сказав активіст. Він додав, що Андрій Виноградов «не публічна людина, і його діяльність теж була не публічна».

«У мене немає припущень, з чим це пов’язано», – зазначив Кузьмін.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку російського ФСБ на даний момент немає.

Український культурний центр у Криму був заснований 7 травня 2015 року. Завданням центру активісти декларують простір українства в Криму, цілями якого є збереження української культури і мови, а також залучення до історії, традицій, творчості українського народу жителів Кримського півострова.

Нагадаємо, в грудні українському активісту, кримчанину Володимиру Балуху, російське окупаційне слідство висунуло звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів. Суд у Криму заарештував Володимира Балуха на 30 діб. Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України».  Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Він раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.