НОВИНИ

Поліція кваліфікувала інцидент у Лук'янівському СІЗО як опір правоохоронцям

За словами прес-секретаря, поліція працювала за межами СІЗО, оскільки воно входить у сферу відповідальності Мін'юсту.

Через конфлікт у Лук'янівському СІЗО, який трапився увечері 11 січня між заарештованими бійцями роти "Торнадо" та охоронцями, поліція відкрила провадження за статтею про опір працівникові правоохоронного органу. Про це повідомила прес-секретар київської поліції Оксана Блищик, передає Інтерфакс-Україна.

"Через події, які відбулися в Лук'янівському СІЗО, поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 342", - повідомила прес-секретар.

Вона підкреслила, що під час інциденту поліцейські працювали виключно за межами території СІЗО, оскільки ізолятор входить в сферу відповідальності Міністерства юстиції України.

Стаття 342 Кримінального кодексу України "Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві" карається штрафом до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Як повідомлялося, увечері 11 січня  у Лук'янівському СІЗО між арештантами з роти "Торнадо", яких доставили після засідання суду, та конвоєм виник конфлікт. Один із ув’язнених начебто завдав собі тілесних ушкоджень і був доставлений до медзакладу. За словами голови київської поліції Андрія Крищенка, як такого нападу на охорону не було, а "торнадівці" вимагали невідкладної медичної допомоги для побратима, який поранив вухо. Нардеп Ігор Мосійчук розповів, що "торнадівець" відрізав собі вухо на знак протесту проти посилення умов утримання.