НОВИНИ

Шефа Samsung допитали в рамках корупційного скандалу навколо президентки Південної Кореї

Допит проводився через підозру в причетності керівництва Samsung до корупційних схем в оточенні Пак Кин Хе.

Південнокорейські слідчі, які розслідують обвинувачення в корупції на адресу президентки Республіки Корея Пак Кин Хе, допитали в цій справі віце-президента корпорації Samsung Лі Дже Йона.

Прибувши зранку четверга, 12 січня, до будівлі спеціальної прокуратури, Лі Дже Йон, який наразі є де-факто керівником Samsung, вибачився за те, що його компанія показала себе "не з кращого боку". Допит проводився через підозру в причетності керівництва Samsung до корупційних схем в оточенні Пак Кин Хе.

Водночас у самій прокуратурі заявили, що розглядається також можливість видачі ордеру на арешт Лі Дже Йона. Утім, якщо таке станеться, то лише після завершення слідчих дій, повідомляє інформагенція Reuters.

Керівництву концерну закидають дачу хабарів Чхве Сун Сіль, яка вважалася однією з наближених до президентки Пак Кин Хе осіб та стала головною фігуранткою корупційного скандалу 2016 року. Samsung закидають, що той профінансував підприємства та фонди, що належали главі держави, в обсязі 30 мільярдів вон (близько 25 мільйонів доларів США). За це провідний південнокорейський концерн буцімто отримав політичну підтримку для суперечливого злиття своїх двох дочірніх підприємств.

Саму президентку звинувачують у тому, що вона є співвласницею дочірніх підприємств, що входять до корпорації Samsung. У грудні 2016 року парламент Південної Кореї відсторонив Пак Кин Хе від виконання посадових обов'язків через закиди в корупції.