НОВИНИ

WSJ назвав автора доповіді про компромат спецслужб РФ на Трампа

Директором фірми Orbis Business Intelligence є колишній працівник британської розвідки Крістофер Стіл.

Доповідь про наявність у Росії можливого компромату на обраного президента США Дональда Трампа підготувала фірма Orbis Business Intelligence, директором якої є колишній співробітник британської розвідки Крістофер Стіл.  Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Другий керівник фірми Крістофер Берроуз був радником міністерства закордонних справ Великої Британії. Він відмовився підтвердити або спростувати, що Orbis готувала цю доповідь. Сусід Крістофера Стіла розповів WSJ, що він знаходиться у від'їзді вже кілька днів.

Раніше Стіл через свого посередника відмовлявся давати інтерв'ю, повідомило видання.

Orbis була створена в 2009 році колишніми співробітниками британської розвідки для того, щоб проводити розслідування. У своїй діяльності компанія спирається на "глобальну мережу" експертів і бізнесменів. До завдань фірми відносяться організація "стратегічних консультацій" для клієнтів та збір необхідних даних. Газета зазначила, що Orbis виконує складні розслідування на замовлення, які часто переходять межі, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, відразу кілька американських видань з посиланням на неназваних чиновників повідомили, що минулого тижня розвідка передала Трампу короткий звіт непідтверджених і компрометуючих матеріалів про нього, які ніби збирали спецслужби Росії.

Медіа одразу розпочали бурхливу дискусію щодо цього матеріалу, який став випробуванням журналістських стандартів. Трамп назвав поширені матеріали фейковими.