НОВИНИ

Журналісти виявили $30 млн Лазаренка в банку в Литві

Рахунок зі згаданими коштами у колишньому литовському банку Hermis належав банкові Лазаренка European Federal Credit Bank, уже ліквідованому.

Близько 30 мільйонів доларів, пов’язаних із колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, перебувають на рахунку в банку в Литві. Про це повідомив Міжнародний проект журналістських розслідувань «Проект розслідування корупції й організованої злочинності» (OCCRP) з посиланням на видання 15min.lt, що виявило у базі даних OCCRP відповідні документи.

Згідно з повідомленням, ці кошти заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB, і литовські суди кожні кілька місяців продовжують це замороження протягом останніх 17 років. Банк відмовився коментувати ці дані.

За даними розслідування, йдеться про частину з загалом приблизно 200 чи 250 мільйонів доларів, які пов’язують із Лазаренком, і які були заморожені в кількох країнах із подання влади США ще 2004 року. Рахунок зі згаданими 30 мільйонами доларів у колишньому литовському банку Hermis належав банкові Лазаренка European Federal Credit Bank, уже ліквідованому. 2000 року литовське відділення банку SEB купило банк Hermis разом із цим рахунком.

Павло Лазаренко втік із України в 1999 році.  У США його звинувачували у відмиванні коштів, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини. Лазаренко провів в ув'язненні понад 10 років і 1 листопада 2012 вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу. 8 листопада 2012 стало відомо, що Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Отримавши право на мешкання, він оселився у США з родиною – другою дружиною, своєю колишньою перекладачкою на судах у США, і їхніми трьома дітьми. Тим часом правоохоронні органи США далі продовжують з’ясовувати подробиці щодо відмитих ним коштів.