Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп ухилився від відповіді на запитання щодо можливого скасування запроваджених санкцій проти РФ через кібератаки на американські установи під час виборчої кампанії у 2016 році. 

Під час прес-конференції Трампа спитали, чи скасує він санкції чинного президента США Барака Обами, запроваджені через кібератаки РФ, а також що він думає про законопроект сенаторів, який передбачає запровадження жорсткіших санкцій. Зокрема, журналісти згадали ім’я сенатора Ліндсі Грема, який закликає до жорсткіших санкцій.

Трамп висміяв Грема, який є одним із найзатятіших критиків обраного президента. Спочатку Трамп перепитав, який саме законопроект Грем збирається йому відправити, після чого сказав: «Я не чув, що Ліндсі Грем збирається це зробити. Я змагаюсь із ним упродовж певного періоду часу. Одного дня він розіб’є один відсоток цього бар’єру».

Трамп завершив свою відповідь словами, що насправді Грем є гарною людиною.

Нагадаємо, Грем раніше закликав Трампа покарати Росію за хакерські атаки. Він 10 січня разом з іншими сенаторами представив законопроект про запровадження жорсткіших санкцій проти Росії через кібератаки, який також передбачає заборону визнання анексії Криму.

Читайте також: У США анонсували введення персональних санкцій проти Путіна та його оточення

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 9 грудня президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США.