НОВИНИ

Трамп ухилився від відповіді на запитання про скасування нових санкцій проти Росії

Обраний президент США висміяв сенатора Грема, який є одним із найзатятіших його критиків.

Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп ухилився від відповіді на запитання щодо можливого скасування запроваджених санкцій проти РФ через кібератаки на американські установи під час виборчої кампанії у 2016 році. 

Під час прес-конференції Трампа спитали, чи скасує він санкції чинного президента США Барака Обами, запроваджені через кібератаки РФ, а також що він думає про законопроект сенаторів, який передбачає запровадження жорсткіших санкцій. Зокрема, журналісти згадали ім’я сенатора Ліндсі Грема, який закликає до жорсткіших санкцій.

Трамп висміяв Грема, який є одним із найзатятіших критиків обраного президента. Спочатку Трамп перепитав, який саме законопроект Грем збирається йому відправити, після чого сказав: «Я не чув, що Ліндсі Грем збирається це зробити. Я змагаюсь із ним упродовж певного періоду часу. Одного дня він розіб’є один відсоток цього бар’єру».

Трамп завершив свою відповідь словами, що насправді Грем є гарною людиною.

Нагадаємо, Грем раніше закликав Трампа покарати Росію за хакерські атаки. Він 10 січня разом з іншими сенаторами представив законопроект про запровадження жорсткіших санкцій проти Росії через кібератаки, який також передбачає заборону визнання анексії Криму.

Читайте також: У США анонсували введення персональних санкцій проти Путіна та його оточення

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 9 грудня президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США.