НОВИНИ

Україна під час морозів у перші дні січня зменшила споживання газу

Як відомо, у 2015-2016 роках українці вперше зимували без російського газу.

Україна в першій декаді січня 2017 року скоротила споживання природного газу на 12,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 1,609 мільярдів кубометрів, попри суттєве зниження температури у ці дні. Про це повідомили у прес-службі ПАТ «Укратрансгаз».

Згідно з повідомленням, для покриття потреб споживачів країни використовувався газ внутрішнього поточного видобутку, газ з підземних сховищ та імпортований з Європи газ.

Читайте також: Українці за рік скоротили споживання газу

«Під час лютих морозів диспетчерський департамент «Укртрансгазу» вміло організував роботу ГТС, використавши раціонально ресурс газу в сховищах, з яких добовий відбір не перевищував 90 мільйонів кубометрів», – заявили в «Укртрансгазі».

Нагадаємо, у 2016 році загальний обсяг споживання природного газу усіма категоріями споживачів склав 30,3 млрд.куб.м, що на 4% менше за показники аналогічного періоду минулого року.

З врахуванням витрат на виробничо-технологічні витрати підприємств нафтогазового комплексу: сумарне споживання природного газу в 2016 році склало 33,3 млрд.куб.м, проти 33,9 млрд.куб.м, які були використані у попередньому році.

Як повідомлялося, Україна в жовтні 2016 року зупинила закачування газу в підземні газові сховища і почала його відбір.

Також нагадаємо, що в 2015-2016 роках Україна вперше провела зиму без російського газу.