НОВИНИ

Президент дав старт Року Японії в Україні

Рік Японії в Україні відбуватиметься в 25-у річницю встановлення дипломатичних стосунків між країнами.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення Року Японії в Україні, про це повідомляє прес-служба адміністрації голови держави.

Під час зустрічі з Послом Японії в Україні Сіґекі Сумі, Порошенко подякував Японії за незмінну та тверду підтримку незалежності і територіальної цілісності України, яку ця країна постійно демонструє.

За словами президента, це дуже символічно, що Рік Японії в Україні буде відбуватися в 25-у річницю встановлення дипломатичних стосунків між країнами.

«Ми також високо цінуємо незмінну позицію японської сторони щодо невизнання окупації Росією Криму, а також готовність всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей», - сказав Порошенко.

Водночас посол Японії в Україні відзначив важливість цього факту, адже після Євромайдану значна кількість великих японських компаній розпочала свою активну економічну діяльність саме в Україні.

«Це є надзвичайно важливим. Відносини між Японією і Україною ніколи не були такими близькими, як сьогодні. Якщо великі компанії почали інвестувати в Україну, це означає, що й інші компанії будуть вкладати кошти у вашу країну», - сказав він.

Петро Порошенко також відзначив роль Японії в наданні допомоги Україні в проведенні рішучих структурних реформ та нагадав про виділення 1,8 млрд доларів США протягом 2014-2016 років для підтримки нашої держави на шляху змін у багатьох сферах суспільного життя, зокрема у реформуванні правоохоронних органів та створенні нової поліції, впровадженні судової реформи, реалізації цілої низки екологічних програм та інших проектах.

Нагадаємо, раніше посол Японії в Україні заявив про існування спільного для двох країн "російського фактора".