НОВИНИ

Ісландія замінила на чолі уряду одного фігуранта офшорного скандалу на іншого – WP

Напередодні в країні сформували новий уряд.

Через два дні після публікації «панамських документів» у квітні 2016 року прем'єр-міністр Ісландії Сігмундур Давид Гуннлаугссон заявив про відставку, пише у зовнішньополітичному блозі The Washington Post.

Опубліковані документи вказували на те, що його дружині належала офшорна компанія, пов'язана із деякими збанкрутілими ісландськими банками, що є делікатною темою в країні, яка опинилася на порозі фінансової кризи 2008 року.

«Тепер, більше ніж через дев'ять місяців після появи «Панамського досьє» і через два місяці після того, як в результаті дострокових виборів до влади прийшла нова правляча коаліція, в Ісландії нарешті з'явилася заміна Гуннлаугссону на постійній основі. Але, незважаючи на масові протести в квітні минулого року, новий прем'єр-міністр Ісландії – також з числа згаданих в «Панамських документах», – зазначає Тейлор.

Новий прем'єр, колишній міністр фінансів Б'ярні Бенедіктссон виявився в «Панамському досьє» через те, що йому колись належала частка в офшорній інвестиційної кампанії на Сейшельських островах, пояснює видання. На відміну від Гуннлаугссона, він відмовився піти у відставку, хоча, за опитуваннями, більша частина ісландців вважала, що він повинен це зробити.

Нагадаємо, новий уряд Ісландії, який сформував коаліцію, планує порушити питання щодо приєднання до ЄС.