НОВИНИ

Cуд у справі Майдану відмовився арештувати двох екс-командирів "Беркуту"

Клопотання про зміну запобіжного заходу заявили представники потерпілих.

Шевченківський районний суд міста Києва відмовився змінювати запобіжний захід двом колишнім командирам київського "Беркуту" Андрію Дидюку та Євгену Антонову з особистих зобов'язань на тримання під вартою. Таке рішення в середу ухвалила суддя Олена Мєлєшак.

"Суд відмовляє у задоволенні цього клопотання. Вказане клопотання не є обгрунтованим, а тому не може бути задоволеним", - сказала вона.

Клопотання про зміну запобіжного заходу заявили представники потерпілих. Вони аргументували це тим, що Дидюк та Антонов навмисно не з'являються на судові засідання у справі про розгін активістів Майдану 30 листопада 2013 року, тим самим "зриваючи та затягаючи судовий процес".

Прокурор підтримав клопотання потерпілих, адвокати та самі підозрювані виступили проти цього.

Після цього сторона потерпілих заявила про відвід судді Мєлєшак. Вона прийняла заяву та оголосила про перерву у судовому засіданні до того, як буде розглянута відповідна заява іншим суддею Шевченківського райсуду.

Нагадаємо, Святошинський районний суд столиці переніс розгляд справи підозрюваних у розстрілі активістів на Майдані Незалежності екс-беркутівців на 17 січня.

Торік у травні  Святошинський суд розпочав розгляд справи проти п’ятьох колишніх бійців "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру й Олега Янишевського, яких підозрюють у причетності до розстрілу 48 майданівців по вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. 

Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані. Натомість обвинувачені не визнають себе винними у розстрілах євромайданівців.