НОВИНИ

Справа Онищенка. Артем Ситник розповів про подальші дії НАБУ

Директор Антикорупційного бюро вважає злочинну схему Онищенка головною справою 2016 року.

Кримінальне провадження щодо членів злочинного угрупування, очолюване нардепом Онищенком, найбільше за рівнем збитків за 2016 рік, заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в інтерв’ю 5 каналу.

«…по цій справі дуже великі збитки, завдані державі – майже 3 млрд грн. Але … якщо подивитися суму збитків, яку ми зараз розслідуємо, то вона становить 82 млрд грн», – зазначив Ситник.

Він додав, що у справі Онищенка є низка службових осіб ПАТ «Укргазвидобування», які сприяли тому, що народний депутат фактично мав змогу на цій корупційній схемі наживатися.

Ситник наголосив, що Онищенко – не останній обвинувачений. Найближчим часом буде надано оцінку працівникам ПАТ «Укргазвидобування», адже тільки завдяки їхній позиції така схема взагалі стала можливою.

За словами керівника НАБУ, після ліквідації «газових схем» за 4 місяці прибуток «Укргазвидобування» сягнув 162 млн грн, тоді як до цього  протягом 3-х років підприємство заробило лише 25 млн грн.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». У рамках справи затримали 12 фігурантів. 11 із них уже заарештували. Натомість Онищенко заявив, що перебуває в Лондоні і просить політичного притулку.