НОВИНИ

У горах Закарпаття запустили сонячну електростанцію

Найближчим часом вона почне постачати електроенергію споживачам.

В Ужгородському районі Закарпатської області встановлено та введено в експлуатацію нову сонячну електростанцію "Гута-2" потужністю 3,5 МВт. Про це повідомили в Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження.

"Особливістю станції є її місце розташування. Територія площею 5,73 га знаходиться між горами і має великий ухил на північ, що є не зовсім "зручним" для орієнтування сонячних панелей за сонцем. Вирішенням цієї проблеми став грамотний конструкторський розрахунок в проектуванні розташування столів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в будівництві станції використовувалася система кріплення SMS-211, конструкція якої дозволила запроектувати і змонтувати нерозривні столи довжиною до 300 м для використання всього вільного простору на майданчику.

Усі роботи було виконано за 2 місяці і вже в грудні 2016 року сонячну станцію введено в експлуатацію. Найближчим часом вона почне постачати електроенергію споживачам.

"Дивлячись на цей приклад, варто зазначити - чим більше в Україні буде впроваджуватися проектів у сфері відновлюваної енергетики, тим швидше наша країна ставатиме енергонезалежною та заможною державою", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Верховна Рада знизила "зелений" тариф на електроенергію, вироблену сонячними електростанціями потужністю більше 10 МВт, введеними в експлуатацію до 30 червня 2015 року, в 1,8 рази.

Як повідомлялося, у будівництво сонячних електростанцій під Чорнобилем хоче інвестувати Китай.

Раніше Європарламент закликав країни ЄС і далі зменшувати залежність від російського газу. Зокрема, шляхом підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел.