НОВИНИ

У СБУ назвали некоректними опубліковані Савченко списки полонених

За словами Тандіта, шахраї отримали персональні дані українських заручників, і тепер можуть почати шантажувати родичів.

Представник спеціального центру СБУ щодо звільнення заручників Юрій Тандіт заявив, що опубліковані Надією Савченко списки заручників "некоректні", також цей крок може зашкодити їхнім родинам. Про це повідомляє ВВС-Україна.

"Я просив Надію не робити цього. Коли ми з нею говорили, вона почула мене", - розповів Тандіт.

Він стверджує, що списки у багатьох моментах "некоректні".

"У списках є дані наших хлопців. Але попередній аналіз вказує, що перелік некоректний", - додав представник СБУ.

За словами Тандіта, публікація списків не допоможе прискорити звільнення заручників.

"Зазвичай перемовини проходили ефективно, коли ми не піарились на цьому і не здіймали галасу. Рішення щодо обміну приймаються конкретними людьми в Росії, це не питання списків", - вважає Тандіт.

Він застерігає, що шахраї отримали персональні дані багатьох українських заручників і матимуть змогу шантажувати родичів, наприклад, вимагаючи викупу.

"З досвіду знаю, що опублікування таких списків давало можливість для збагачення нечистим на руку людьми", - вважає Тандіт.

За його словами, аферисти телефонують родичам і представляються уповноваженими від бойовиків. За винагороду обіцяють визволити людину.

"Тепер шахраї отримали прізвища, імена, по-батькові та дати народження. За допомогою довідників можуть виходити на родини й вимагати викуп", - додав представник СБУ.

Він пообіцяв, що до вечора СБУ оприлюднить детальну офіційну позицію щодо усіх списків, оприлюднених Надією Савченко.

На питання, чи може на Надію Савченко чекати покарання за публікацію, він відповів, що поки що не може про це говорити.

Так само він відмовився говорити про нібито список росіян в українському полоні, який оприлюднила Савченко.

Як повідомлялося, народний депутат України Надія Савченко опублікувала списки утримуваних в заручниках на непідконтрольних владі України територія Донбасу, українських політв'язнів, утримуваних в російських в'язницях і в окупованому Росією Криму, а також список осіб, яких керівництво "ДНР/ЛНР" хоче отримати від української сторони. 

Раніше Служба безпеки України повідомляла, що має намір провести роз'яснювальну роботу з Надією Савченко щодо її наміру опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців. Як заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт, в Україні існує певне законодавство, яке обмежує викид будь-якої інформації, пов'язаної з даними про військовополонених, і ця інформація не повинна використовуватися для політичного піару і маніпуляцій.