НОВИНИ

Розстріли на Майдані. Суд переніс розгляд справи щодо колишніх беркутівців

Суддя не зміг гарантувати безпеки обвинуваченим.

Святошинський районний суд столиці переніс розгляд справи підозрюваних у розстрілі активістів на Майдані Незалежності екс-беркутівців на 17 січня. Таке рішення суддя мотивував тим, що підозрюваним неможливо гарантувати безпеку. 

Зазначимо, що у суді були присутні активісти, які тримали плакати з написами про покарання винних у розстрілах на Майдані, що, на думку судді, порушувало порядок у залі засідання. Після оголошення суддею перерви, активісти почали вигукувати «Ганьба».

У вівторок у суді розглядалося вбивство 19-річного Устима Голоднюка, яке сталося 20 лютого 2014 року. На суді свідчив батько загиблого Володимир Голоднюк, який повідомив, що передав слідству в листопаді 2016 році знайдену на Майдані кулю. Батько загиблого повідомив, що в бік мітингувальників стріляли з-за Жовтневого палацу.

Нагадаємо, торік у травні  Святошинський суд розпочав розгляд справи проти п’ятьох колишніх бійців "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру й Олега Янишевського, яких підозрюють у причетності до розстрілу 48 майданівців по вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. 

Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані. Натомість обвинувачені не визнають себе винними у розстрілах євромайданівців.