НОВИНИ

Російський опозиціонер оприлюднив доповідь про зв'язки Кремля з Онищенком

Російський політик нагадав, що після порушення кримінальної справи Олександр Онищенко втік за кордон і звідти заявив, що володіє компроматом на українське керівництво.

У Росії оприлюднили доповідь Гібридна агресія Кремля, в якій описано, як через українських олігархів Кремль намагається впливати на ситуацію в Україні. Доповідь опублікував опозиційний політик, соратник Бориса Нємцова Ілья Яшин.

"Повернення України у сферу кремлівського впливу вигідно й Путіну, і бізнесменам на зразок Онищенка Пропаганда Кремля та гроші олігархів б'ють по одній цілі - новій українській владі", - йдеться в доповіді.

Російський політик нагадав, що після порушення кримінальної справи Олександр Онищенко втік за кордон і звідти заявив, що володіє компроматом на українське керівництво.

"Цю тему активно підхопила пропаганда Кремля. Втім, незабаром з'ясувалося, що за активністю Онищенка стоять кремлівські куратори. В ЗМІ був опублікований відеозапис, зроблений безпосередньо перед ефіром Онищенка на одному з російських державних телеканалів. На записі чути голос інструктора, який готує Онищенка до інтерв'ю і пояснює, як саме депутат повинен говорити про свої стосунки з президентом України", - йдеться в доповіді.

За його інформацією, "інструктором" виявився творець телеканалу 112, який пов'язують з колишнім головою МВС України Захарченком Віктор Зубрицький.

Яшин наводить також слова колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, згідно з якими Онищенко витрачав величезні гроші на те, щоб повалити уряд. "Фінансувалась кампанія в ЗМІ, політикам в парламенті платили за те, щоб вони виходили на трибуну і брехали. 3 мільйони доларів щомісяця протягом 10 місяців йшло на те, щоб повалити уряд. Тому що це уряд не давало Онищенко можливості здійснювати корупцію в енергетичному та газовому секторі", - цитується Яценюк в документі.

"Кремлівські стратеги вміло використовують як методи зовнішнього тиску на Україну, так і "агентів" всередині країни, в першу чергу місцевих олігархів, зацікавлених у відновлення колишніх порядків", - підсумував Яшин.

Як повідомлялося, 1 грудня народний депутат Олександр Онищенко, який покинув Україну, заявив, що передав компромат на президента України Петра Порошенка спецслужбам США

ЗМІ стверджують, що Онищенко протягом року записував свої розмови з Порошенком на ручний годинник з диктофоном. Раніше він планував оприлюднити цю інформацію на прес-конференції, але каже, що йому завадив приїзд генпрокурора Юрія Луценка.

У БПП заявили, що Порошенко сказав, що "ніяких плівок немає і бути не може апріорі. Це така лінія захисту".

СБУ підозрює нардепа Онищенка в державній зраді. "Він готує масовану інформаційну атаку на владу в рамках стратегії, узгодженої з російською стороною", – заявили в СБУ.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зазначив, що народний депутат Олександр Онищенко має кілька громадянств

У свою чергу Онищенко каже, що російського паспорта, як і будь-якого іншого, крім українського, не має, а дії СБУ – це відповідь на його коментарі виданню "Країна", в якому він розповів, як Порошенко в Раді скуповує голоси нардепів для прийняття потрібних рішень.