НОВИНИ

Укроборонпром розкрив подробиці виробництва в Україні американської гвинтівки М16

Головна особливість М16 - модульна конструкція, що дозволяє модифікувати зброю під потреби конкретної армії та бійців.

Підписаний Меморандум про співпрацю між ДК “Укроборонпром” та американською компанією Aeroscraft щодо виробництва гвинтівки WAC-47, вирішить проблему з різними стандартами зброї під час переходу української армії на стандарти НАТО, повідомляє ДК "Укроборонпром".

Зазначається, що M16 - це надійний і точний інструмент військових у всьому світі. Модульна конструкція дозволяє змінювати калібри, приклад чи рукоятку до механізму газовідведення та ударно-спускової групи, збільшувати або зменшувати довжину ствола.

Гвинтівка М16

Модулі гвинтівки М16

Завдяки такій системі M16 може бути компактною зброєю з невеликими габаритами, які якнайкраще підходять для дій у приміщеннях, або навпаки – гвинтівкою піхотних снайперів, яка оснащена довшим стволом та оптичним прицілом.  

Крім того, сучасні варіанти штурмової гвинтівки M16 можливо оснастити коліматорним або оптичним прицілом, приладом нічного бачення або тепловізором, підстовльним  гранатометом, системою лазерного покажчика цілі.

Українська армія

Гвинтівка М16

Український варіант гвинтівки М16 отримав назву WAC-47. Адаптувати WAC-47 планують під різноманітні калібри: 5,45х39, 7,62х39, 5.56х45 NАТО.

Планується, що перша партія модифікації WAC-47 надійде у бойові підрозділи української армії для тестування у польових умовах. 

Гвинтівку вироблятимуть в Україні на основі ліцензії від уряду США. Першу ліцензію отримали три тижні тому.

Нагадаємо, Укроборонпром поліпшив позиції у рейтингу світових виробників озброєнь.