НОВИНИ

В ОБСЄ відреагували на затримання журналіста з уламками збитого МН17

Проте у організації поставили під сумнів необхідність вилучення поліцією обладнання.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович заявила, що дії журналіста Мішеля Спеккерса, затриманого в Нідерландах з уламками збитого малайзійського Boeing на Донбасі, не пов'язані з журналістикою.

«Вилучення останків на місці катастрофи MH17 з боку Спеккерса - це не журналістика. Однак конфіскація обладнання є невідповідним кроком», - написала Міятович у Twitter.

Нагадаємо, що в аеропорту «Скіпхол» у Нідерландах поліція затримала нідерландського журналіста Мікеля Спеккерса, у якого вилучила уламки літака рейсу МН17, включаючи можливі людські останки, які він знайшов на місці аварії на сході України.

Спеккерс також відмовився передати охоронцям правопорядку відзнятий ним на місці падіння літака МН17 фотографічний та відеоматеріал.

Як повідомлялося, 28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії.

Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.