НОВИНИ

Польща готує ноту протесту через осквернення пам'ятника загиблим полякам на Львівщині

осол України в Польщі Андрій Дещиця засудив знищення пам'ятника загиблим полякам.

Польща збирається направити Україні ноту протесту у зв'язку зі знищенням пам'ятника полякам, загиблим під час Другої світової війни в селі Гути Пеняцькій на Львівщині. Про це заявив польській посол в Україні Ян Пекло

"Уранці консул поїде туди і направить ноту протесту міністру закордонних справ України", - сказав він.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця також  засудив знищення пам'ятника загиблим полякам у Львівській області, про це він написав у своєму Twitter: "Я засуджую акт вандалізму в Гуті Пеняцькій. Це явна провокація. Ініційовано розслідування. Злочинці повинні бути покарані. Давайте не будемо провокувати".

Як повідомлялося, на Львівщині невідомі розгромили пам'ятник полякам, які загинули від рук нацистів в 1944 році. Інформація про руйнування пам'ятника з'явилася в російських ЗМІ, а відео з розмальованим монументом було опубліковано в новоствореному каналі на Youtube.

Нагадаємо, у лютому 1944 року у Гуті Пеняцькій гітлерівські війська знищили всі 172 будинки і вбили всіх мешканців (за різними підрахунками, від 500 до 800 осіб, разом з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів втекти. У польській літературі пропагувалася теза про винищення польського населеного пункту Гута Пеняцька частиною української дивізії «Галичина». Однак, за твердженням дослідника Андрія Боляновського, в той час там не діяв жоден із куренів галицької дивізії.