НОВИНИ

Франція може перехопити у Великої Британії ключову позицію в НАТО — The Times

Тому Париж восени минулого року направив неофіційну делегацію до Вашингтона.

Велика Британія може втратити ключову позицію у НАТО в Європі після виходу з ЄС (Brexit), а її місце в альянсі може зайняти Франція. Про це пише британська газета The Times.

Традиційно посаду заступника верховного головнокомандувача Об'єднаними збройними силами (ОЗС) НАТО в Європі була закріплена, як зазначає видання, за представником Великої Британії. Наразі на цій посаді перебуває британський генерал Адріан Бредшо.

Однак після Brexit на цю посаду може бути призначений представник Франції, яка виявиться в найбільшому виграші від виходу королівства з блоку, вважає газета. З метою зміцнення позицій в НАТО Париж восени минулого року направив неофіційну делегацію до Вашингтона для лобіювання американських чиновників, що військові сили Франції в більш вигідному становищі, ніж британські.

Коментуючи публікацію, офіційний представник Міноборони Великої Британії висловив упевненість в тому, що королівство "буде продовжувати відігравати провідну роль у забезпеченні європейської безпеки".

"Це включає і призначення представника (Великої Британії) на посаду заступника Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі", - додав він.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.

Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.