НОВИНИ

У МЗС назвали ймовірні терміни ухвалення та набуття чинності "безвізу" для України

За словами представниці МЗС, ЄС безпідставно затягує ухвалення цього рішення.

У МЗС розраховують, що остаточне рішення про скасування віз для громадян України буде ухвалене навесні, до завершення передвиборчих перегонів у Франції, але воно набуде чинності вже після виборів. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Наш таймлайн, за яким ми зараз рухаємося до безвізового, каже про те, що остаточне рішення про безвіз буде ухвалено до виборів у Франції, але воно набере чинності, швидше за все, не раніше цих виборів", - вважає Зеркаль.

Водночас вона наголосила, що можливість зриву безвізу не розглядається, оскільки ЄС вже ухвалив політичне рішення, "всі глави держав-членів Європейського Союзу підписалися під цим".

Крім того, Зеркаль сподівається, що вже влітку безвізовий режим для громадян України запрацює на практиці.

Представниця МЗС також вважає, що ЄС безпідставно затягує ухвалення цього рішення.

"Несправедливо штучно затримувати початок тріалогу з Україною, як це відбувається зараз. І так само несправедливо буде потім тримати грузин у Раді ЄС, поки українська сторона не пройде всі процедури. Але ми говоримо про ЄС, а вони завжди знайдуть процедури, якими можна ускладнити процес. На жаль, схоже, що саме це зараз і відбувається", - заявила вона.

Раніше заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв у інтервʼю виданню «Обозреватель» розповів, що затримка надання Україні безвізового режиму з ЄС сталася через позицію Франції.

У свою чергу, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що її країна не чинить опору щодо введення безвізового режиму України і ЄС, процес триває і розвивається так, як повинен розвиватися.

30 листопада повідомлялося, що заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що рішення про надання українцям безвізового режиму з ЄС відкладається через вибори у Франції та Німеччині.

Окрім того, голова Європарламенту Мартін Шульц заявляв, що механізм призупинення "безвізу" не можуть узгодити через низку країн​. ​На запитання журналістів, чи вся проблема в наближенні виборів у Німеччині і Франції, він пояснив, що певні вагання є не лише в цих країнах.