НОВИНИ

Сенатори представлять у конгресі США проект щодо посилення санкцій проти Росії

Вони стосуватимуться фінансового та енергетичного секторів російської економіки.

У Конгресі США 10 січня буде представлений проект закону, який передбачає введення санкцій проти Росії через спробу вплинути на вибори 2016 року за допомогою кібератак. Про це повідомляє Reuters.

З відповідною ініціативою виступили сенатор-республіканець Джон Маккейн і сенатори-демократи Бен Кардін і Роберт Менендес. Нові санкції стосуватимуться фінансового та енергетичного секторів російської економіки.

Нагадаємо, раніше група американських сенаторів обох партій підготували законопроект, яким передбачаються нові санкції проти Кремля. 

Розвідка США за наказом Обами представила 6 січня доповідь, в якій звинуватила Росію у втручанні в президентські вибори США. У ній говориться, що президент Росії Владімір Путін особисто наказав провести в 2016 році кампанію щодо впливу на вибори президента США. У звіті сказано, що російський уряд прагнув підвищити шанси Трампа Перемогу шляхом дискредитації Хілларі Клінтон.

Після цього новообраний президент США Доналд Трамп визнав факт причетності Російської Федерації до кібератак на інфраструктуру США, але не вважає, що згадані атаки вплинули на результати виборів. 

Раніше президент США Барак Обама 29 грудня підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США. Сполучені Штати висилають з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві. 

Тоді сенатори США пообіцяли доповнити і законодавчо посилити санкції проти Росії. Окрім того, ​американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що США введуть персональні санкції проти президента Росії Владіміра Путіна.