НОВИНИ

Російські мільярдери з оточення Путіна розбагатіли після перемоги Трампа — Forbes

У середньому статки кожного російського олігарха виросли на 7,1%.

Сукупні статоки російських мільярдерів, в тому числі пов'язаних в Путіним, зросли на 29 млрд доларів після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США. Це зростання пов'язане зі зростанням вартості російських акцій і зміцненням валюти, пише Forbes.

За данимим видання, статки найбагатших людей в Росії виросли швидше, ніж в будь-якій іншій країні, окрім США. У той час як американці збільшили сукупний капітал у середньому на 2,8% після виборів, статки найбагатши росіян виросли в середньому на 7,1%. При цьому, у США налічується в шість разів більше мільярдерів, ніж в РФ.

За даними видання, лідер за темпами зростання добробуту — глава компанії "Новатек" Лєонід Міхельсон, станки якого після виборів в США збільшилася на 1,9 мільярда до 18,2 мільярда доларів. У березні минулого року Forbes оцінював розмір його стану в 14,4 мільярда доларів.

Forbes виділяє і бізнесмена Геннадія Тимченко — він теж пов'язаний з компанією "Новатек". З листопада 2016 року року котирування акцій "Новатека" на 16 піднялися відсотків, таким чином вартість частки підприємця в 23 відсотка в цій компанії виросла на 1,8 мільярда доларів.

Журнал нагадує, що російський бізнесмен продав 43% акцій торговельної нафтової компанії Gunvor, яку він заснував, за один день до того, як Міністерство фінансів США прийняло санкції проти нього в березні 2014 року. Видання зазначає, що на сьогоднішній день велика частина статків Тимченка, яке оцінюється в 15,1 мільярда доларів, є приватною, і тому його зміни складніше відстежувати на щоденній основі, ніж зміни акцій "Новатека".

Журнал також називає в числі тих, хто виграв від перемоги Трампа одного із співвласників "Сибура" Кирила Шамалова, якого ЗМІ називають зятем Путіна, проте не наводить конкретних цифр.

Нагадаємо, сукупні статки найбагатших людей світу зменшилася на $41 млрд через падіння світових ринків на тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах США.