НОВИНИ

Польща відмовилася від планів обмежити роботу журналістів у парламенті

"Ми не змінюватимемо чинні умови роботи для журналістів. Ми робимо крок назад", - сказав спікер Сенату.

У Польщі відмовляються від планів обмежити доступ журналістів до парламенту, які викликали неоднозначну реакцію як у Польщі, так і в ЄС. Про це у понеділок, 9 січня, заявив спікер Сенату - верхньої палати парламенту - Станіслав Карчевський.

"Ми не змінюватимемо чинні умови роботи для журналістів. Ми робимо крок назад", - наводить агенція dpa слова Карчевського, який є представником партії "Право і справедливість", що має у Національній асамблеї абсолютну більшість.

Попередньо оголошені наміри націонал-консервативного уряду полягали у тому, що представники преси мали б з 2017 року працювати у спеціальному медіацентрі. Критики закинули владі ускладнення доступу до інформації та цензуру. Перед Різдвом  сотні людей вийшли на протест перед будівлею парламенту.

Законодавчі ініціативи "Права і справедливості" викликали чимало обурення серед поляків та у ЄС. Наприкінці грудня Єврокомісія висунула Польщі вимогу внести зміни до законодавства про судоустрій, зокрема, усунути недоліки в ухваленій на початку року реформі конституційного суду, яка, на думку ЄК, порушує принцип верховенства права.