НОВИНИ

Через похолодання Газпром збільшив транзит газу через Україну

В Укратрансгазі також повідомили, що в Україні збільшили обсяги відбору газу із сховищ.

У зв'язку з різким похолоданням російський "Газпром" змушений був збільшити заявку на транзит газу до Європи. Про це повідомив керівник прес-служби "Укратрансгазу" Максим Білявський.

"Газпром сьогодні надіслав збільшену заявку на транзит до Європи: 278,9 млн куб. м", - написав він у Facebook.

Білявський також повідомив, що в Україні збільшили обсяги відбору газу із сховищ – прогнозований добовий режим 100 мільйонів кубометрів. До морозів ця цифра в середньому становила 40-60 мільйонів кубометрів.

За його словами, збільшені обсяги – 83% від поточних потужностей підземних сховищ газу. Однак така цифра є достатньою для покриття потреб українських споживачів.

"Всі замовлення країн-імпортерів виконуються у повному обсязі", – запевнив Білявський.

Нагадаємо, напередодні новорічних свят у «Нафтогазі» повідомили, що після рішення Єврокомісії про розширення доступу Газпрому до OPAL транзит газу через Україну різко зменшився.

Як повідомлялося, суд Європейського Союзу призупинив рішення Єврокомісії про збільшення доступу Газпрому до трубопроводу Opal.

28 жовтня Єврокомісія схвалила розширення доступу Газпрому до газопроводу Opal. 2 грудня президенти України та Польщі зробили спільну заяву, в якій засудили рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL.

У Польщі державна компанія PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) оскаржила рішення Єврокомісії про розширення доступу російського "Газпрому" до газопроводу Opal.

Трубопровід Opal з’єднує газогін «Північний потік» із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи в обхід України.