НОВИНИ

Британський журналіст опублікував розмову з «Россия 24» щодо пропагандистської операції про Порошенка

Працівниця російського каналу розповіла йому, що начебто українські журналісти мають компрометуючий аудіозапис розмов президента.

Журналіст британської газети The Times Максім Такер опублікував у Twitter посилання на аудіозапис розмови зі співробітницею телеканалу прокремлівського телеканалу «Россия 24».

«Державний телеканал з Росії запропонував мені взяти участь у пропагандистській операції. Я записав розмову», - написав він. Сам аудіозапис розміщений на сервісі SoundCloud.

На аудіозаписі Такер спілкується з дівчиною, яка каже йому, що працює на телеканалі «Россия 24». Такер запитує її про суть співпраці.

Після спілкування російською з чоловіком на ім'я Сєргєй вона відповідає британському журналістові, що начебто українські журналісти мають компрометуючий аудіозапис розмов президента України Петра Порошенка загальною тривалістю близько 17 годин. З її слів, українські журналісти готові передати ці записи і Такеру, і «Россия 24».

Проте співробітниця прокремлівського телеканалу запропонувала журналістові британського видання проїхати разом з ними на зустріч, щоб зняти відео, як ніби це він передає російському телеканалу ці аудіозаписи, щоб надати історії правдоподібності.

«Якщо ви погодитеся, то ми готові обговорити з вами всі деталі», - сказала вона і підкреслила, що вони готові оплатити Такеру переліт до міста, де пройде зустріч. 

Після цього Такер відповів, що телеканал «Россия 24» є творцями пропаганди, і йому пропонується взяти участь в пропагандистській операції.

Нагадаємо, на початку листопада минулого року на офіційному сайті президента України Петра Порошенка з'явилася інформація про телефонну розмову з киргизьким колегою Атамбаєва, під час якої обговорили шляхи вирішення проблем з постачанням української продукції до Киргизстану, що виникли через обмеження транзиту Росією.

Однак згодом в Апараті президента Киргизстану спростували повідомлення про телефонну розмову, висловивши припущення, що «інформація недостовірна», а «українського лідера хтось розіграв».

У МЗС України заявили, провокація була організована, щоб зашкодити просуванню українською стороною в ООН важливої ініціативи з прав людини в Криму. В Адміністрації президента заявили, оприлюднена пранкерами розмова, була змонтована, і до неї причетні спецслужби РФ.

Згодом у Киргизії затримали спільника пранкерів, які організували телефонну розмову від імені президента країни Алмазбека Атамбаєва з президентом України Петром Порошенком.