НОВИНИ

Пам'ятник про примусову проституцію спричинив скандал між Японією і Південною Кореєю

Монумент зведений навпроти японського консульства.

Японія у п'ятницю, 6 січня, вирішила відкликати свого посла у Південній Кореї у відповідь на зведення у цій країні пам'ятника, що вшановує жінок, які стали жертвами сексуальної експлуатації з боку японських військових під час Другої світової війни.

Пам'ятник був зведений громадською організацією у грудні 2016 року навпроти японського консульства у місті Пусан. «Ми неодноразово просили Південну Корею вирішити це питання, проте ситуація не покращилася», — заявив речник японського уряду Йошіхіде Суга.

Південна Корея піддала критиці рішення Японії. «Навіть якщо є важкі питання, уряди обох країн повинні послідовно розвивати південнокорейсько-японські відносини, що ґрунтуються на довірі», — йдеться у заяві міністерства закордонних справ Південної Кореї.

Крім того, представник кабміну Японії заявив про те, що японська сторона припинить переговори з Південною Кореєю про валютний своп. У міністерстві фінансів Південної Кореї заявили, «економічне і фінансове співробітництво між двома країнами має тривати незалежно від політичних і дипломатичних відносин».


Під час Другої світової війни до 200 тисяч жінок та дівчат були змушені надавати сексуальні послуги японським військовим. Багато з них були з Південної Кореї, яка з 1910 по 1945 рік була японською колонією. 

У грудні 2015 року країни домовилися врегулювати цю суперечку. Японія заявила, що надасть 8,6 мільйона доларів фундації, яка підтримуватиме корейських жінок, які стали жертвами сексуальної експлуатації з боку японських військових.