Китай здійснює кібершпигунство проти США та інших іноземних цілей, заявив директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер.

«Вони продовжують кібершпигунство, хоча було певне скорочення їх кіберактивності», — сказав він, відповідаючи в четвер, 5 січня, у Конгресі на питання конгресмена від Аляски Дена Саллівана, чому не було серйозної реакції з боку США, коли стало відомо, що китайці викрали 22 млн файлів з чутливою ​​інформацією, включаючи ті, які належали американській розвідці.

Ставлячи своє запитання, конгресмен згадав про досягнуту в 2015 році домовленості між США і КНР у кіберсфері, яка передбачала припинення подібних атак.

Однак, за словами Клеппера, в угоді йшлося про припинення такого роду діяльності заради комерційної вигоди. Що ж стосується інциденту з викраденням даних розвідки, то, зазначив він, «це було шпигунство». «Ми, як і інші країни, теж здійснюємо шпигунство. І якщо ми почнемо карати один одного за акти такого шпигунства, то це зовсім інші політичні питання», — сказав директор Нацрозвідки США.

У поширеній 5 січня спільній доповіді спецслужб США про кіберзагрози йдеться, що «Пекін продовжує здійснювати кібершпигунство проти уряду США, наших союзників і американських компаній після того, як у вересні 2015 року було досягнуто домовленостей в кіберсфері між КНР і США».

«Приватні експерти з безпеки продовжують помічати кіберактивність з боку Китаю, хоча її рівень скоротився, і немає підтверджень, що вкрадені дані використовувалися для комерційної вигоди», — стверджують автори доповіді.

Як зазначається в документі, «Пекін також вибірково використав кібератаки проти іноземних цілей, які, можливо, на його думку, погрожували внутрішній стабільності Китаю і легітимності його режиму".

«Китай продовжує інтегрувати та оптимізовувати свої методи і можливості в кіберсфері у єдиний елемент, який все складніше буде розпізнати і яким буде складніше протидіяти», — йдеться в доповіді.

Нагадаємо, у РНБО попереджали, що Російська Федерація активно провадить агресивну політику не лише на фронті на сході України, а й у кіберпросторі.