НОВИНИ

Нацбанк відзвітував про збільшення міжнародних резервів України

Загалом, за даними НБУ, за минулий рік міжнародні резерви зросли на $2.2 млрд або на 17%.

Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2017 року становили $15 млрд 539 млн за попередніми даними. За місяць вони зросли на 1,8%. Про це повідомили в прес-службі Національного банку України.

Згідно з повідомленням, зростання резервів у грудні забезпечили надходження на користь уряду на суму $607.9 млн.

«Ці кошти уряд отримав з двох джерел – від розміщення ОВДП, номінованих в доларах США, на суму $550,4 млн, а також 55,1 млн євро від Європейської комісії. Водночас кошти з резервів було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було витрачено $140.9 млн, у тому числі $119.8 млн -  на погашення та обслуговування ОВДП, номінованих в доларах США», - йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що наприкінці грудня посилилася волатильність на міжбанківському валютному ринку. 

Читайте також: Бюджет України на 2017 рік. Основні цифри

«Сприятливий вплив фундаментальних факторів, які забезпечували надходження валютної виручки від експорту зернових та соняшникової олії, був нівелювальований тимчасовими чинниками. Відповідно, Національний банк лише протягом останнього тижня грудня провів три аукціони з продажу іноземної валюти, під час яких задовільнив заявки учасників на загальну суму $202.7 млн. В цілому протягом грудня Національний банк купив під час аукціонів $115.0 млн, продав – $234.4 млн. Чистий продаж іноземної валюти Національним банком протягом останнього місяця року становив $119.4 млн», - додали в НБУ.

Загалом, за даними Нацбанку, за минулий рік міжнародні резерви зросли на $2.2 млрд або на 17%. 

«Одним з основних джерел їх збільшення стали валютні інтервенції Національного банку. Завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі на зовнішніх ринках у квітні-липні та надходженню валютної виручки від експорту продовольчих товарів з кінця вересня чиста купівля іноземної валюти Національним банком минулого року становила $1.6 млрд. Також збільшенню резервів сприяло надходження третього траншу від МВФ за програмою розширеного фінансування на суму $1 млрд, а також пов'язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме – $1 млрд від розміщення єврооблігацій Міністерством фінансів під гарантії Уряду США», - пояснили в прес-службі.

Читайте також: У НБУ спрогнозували, коли Україна отримає наступний кредитний транш від МВФ

 Водночас, як раніше і попереджав Національний банк, обсяг міжнародних резервів на кінець 2016 року виявився нижчим за офіційний прогноз НБУ, опублікований в Інфляційному звіті наприкінці жовтня.

«Оприлюднений прогноз ґрунтувався на припущенні про успішне завершення третього перегляду програми EFF у 2016 році. За цим базовим сценарієм НБУ очікував, що четвертий транш від МВФ на суму $1.3 млрд надійде до кінця минулого року. В цьому випадку, а також у разі надходження 600 млн. євро від Єврокомісії до кінця року, на кінець 2016 року міжнародні резерви мали зрости до $17.5 млрд. Відповідно, неотримання цього фінансування призвело до того, що фактичний обсяг резервів виявився на $2 млрд менший за прогнозований», - зазначили в Нацбанку.