НОВИНИ

На сесії ПАРЄ закликатимуть звільнити українських політв'язнів у РФ

Також українська парламентська делегація підніме тему утисків кримськотатарських ЗМІ.

Під час сесії ПАРЄ у Страсбурзі темою обговорення стане ситуація з політв'язнями в Росії, зокрема, журналістом Романом Сущенком, режисером Олегом Сенцовим, а також з переслідуванням в Криму журналіста Миколи Семени і кримськотатарських ЗМІ.

Про це повідомив голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимир Ар'єв, пише «Укрінформ».

«Моя доповідь буде з приводу стану свободи слова в Європі. Обов'язково окремим підпараграфом буде йти тема Романа Сущенка. В обов'язковому порядку буде заклик звільнити його, звільнити Сенцова, а також щодо ситуації навколо переслідування кримськотатарських ЗМІ в Криму, журналіста Миколи Семени», - сказав він.

Ар'єв також зазначив, що в рамках сесії українська парламентська делегація організує перегляд фільму про дітей Донбасу і гуманітарну ситуацію в Донецькій і Луганській областях.

Сесія ПАРЄ в Страсбурзі відбудеться 23-27 січня. Доповідь голови постійної делегації ВР Володимира Ар'єва запланована на 25 січня.

Як повідомляло у своїй заяві МЗС України, кількість утримуваних з політичних мотивів у Росії українців збільшилася і становить 17 осіб.