НОВИНИ

Розвідка США завершила роботу над секретною доповіддю про втручання РФ у вибори

Дповідь найближчим часом представлять Бараку Обамі і Дональду Трампу.

Розвідка США завершила роботу над секретною доповіддю, яку підготували на прохання президента США Барака Обами, про ймовірне втручання Росії у вибори. Про це повідомляє телеканал ABC News з посиланням на високопоставлені джерела.

За даними телеканалу, доповідь вже у четвер, 5 січня, представлять президенту США Бараку Обамі. Обраний президент Дональд Трамп ознайомиться з розслідуванням у п'ятницю, 6 січня. На обох брифінгах будуть присутні керівники ЦРУ, ФБР, Агентства національної безпеки та інших спецслужб.

За даними ABC, розсекречена версія доповіді буде опублікована не раніше понеділка. У той же день доповідь буде представлена конгресу.

За інформацією видання, незасекречена версія буде набагато менш викриваючою.

Напередодні у Twitter Трамп назвав «дуже дивним» той факт, що доповідь розвідки відкладена до п'ятниці, 6 січня. «Доповідь розвідки про так званих російських хакерів відкладена до п'ятниці. Можливо, потрібно більше часу, щоб підготувати справу. Дуже дивно!», - написав Трамп.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 

У п'ятницю, 9 грудня, президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США. У команді Трампа висловили невпевненість у справедливості введених в кінці грудня американських санкцій проти Росії.

Проте у конгресі США готові рішуче відповісти, якщо обраний президент США Дональд Трамп вирішить скасувати санкції щодо Росії.