НОВИНИ

У Порошенка відповіли на скандальну статтю Пінчука у Wall Street Journal

Єлісєєв категорично заперечив можливість такого компромісу.

В адміністрації Порошенка відповіди на скандальну статтю мільяардера Віктора Пінчука, в якій той пропонував Україні поступитися кримським питанням та прагненням до членства в ЄС  та НАТО задля залагодження конфлікту на Донбасі.

Колонка за підписом заступника глави адміністрації президента Костянтина Єлісєєва оприлюднена на сайті Wall Street Journal. Позиція АП опублікована під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення стабільного миру".

Єлісєєв категорично заперечив можливість компромісу за ключовими пунктами, запропонованими Пінчуком.

"Не можу погодитися із його закликом до компромісу, який базується на побоюваннях. Страх та слабкість – погані радники. Вони лише розігрівають апетити Росії", - заявив Єлісєєв.

У статті перераховані три ключові позиції України.

По-перше, ніякої відмови від європейської та євроатлантичної інтеграції України. Це буде рівнозначно відмові від незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. 

По-друге - ніякої торгівлі територіями України, будь-то Донбас чи Крим. Ці території не можуть бути частиною торгів для миру. Вони – це Україна.

По-третє - ніяких виборів на Донбасі, поки російський чобіт перебуває на українській землі. Україна виступає за проведення там місцевих виборів лише на підставі українського закону та стандартів Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

"Україна завжди виступала з позицій такого рішення, яке ґрунтується на національних інтересах і волі українського народу, який прагне, щоб наша країна була незалежною та процвітаючою, а його вибір – вільний від агресивного диктату", - написав Єлісєєв.

Нагадаємо, у статті WSJ олігарх Віктор Пінчук запропонував Україні заради миру з Росією відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі. Він також запропонував Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО.