НОВИНИ

Ракетні стрільби поблизу Криму будуть регулярними – Полторак

За словами міністра, реакція Росії на ракетні стрільби України, проведені над Чорним морем 1-2 грудня 2016 року, була неадекватною.

Навчальні повітряні ракетні стрільби на півдні України і над Чорним морем будуть регулярними. Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак.

За його словами, реакція Росії на ракетні стрільби України, проведені над Чорним морем 1-2 грудня 2016 року, була неадекватною.

"Реакція Москви була прогнозованою, але занадто різкою на мою думку", - підкреслив міністр.

Він також заявив, що Міноборони було готове до ракетного удару Росії по українських пускових установках в Херсонській області. У той же час, міністр зазначив, що навчання пройшли успішно, і Міноборони має намір зробити їх регулярними.

"Я оцінюю ці навчання як дуже вдалі і дуже потрібні. Ми ні в кого питати не збираємося, які навчання проводити нам на нашій території. Вони будуть регулярними настільки, наскільки нам потрібно буде їх проводити. Ми їх будемо проводити", - заявив Полторак.

За його словами, практично жодної позаштатної ситуації під час навчань не відбулося.

Дивіться також: Турчинов опублікував відео з ракетних стрільб біля Криму

Як повідомлялося, 1 грудня на півдні України стартували ракетні стрільби. Упродовж першого дня ПС ЗСУ здійснили успішні запуски 16 ракет, повністю виконавши поставлені завдання. 2 грудня навчання продовжилися.

Тим часом, стало відомо, що Росія нібито погрожувала Україні "у відповідь" ракетним ударом, якщо ЗСУ проведуть випробувальні ракетні стрільби в районі російсько-українського кордону в Керченській протоці. Також повідомлялося, що 25 листопада Міноборони РФ вручило українському аташе ноту протесту в зв'язку з планами Збройних сил України провести ракетні стрільби поруч з Кримом. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна не планує проводити випробування ракет в Керченській протоці, по якому проходить кордон між Україною і Росією.

Міноборони України повідомило, що не планує скасовувати планові стрільби і заявило, що від Росії "можна чекати чого завгодно".

У МЗС заявили, що Україна збирається поінформувати міжнародне співтовариство про погрози Російської Федерації про ракетний удар.