НОВИНИ

The Economist: Путін бачить себе збирачем історичних земель Росії, новим царем

Проте на тлі сповільнення економіки й зростання манії величі в Путіна примари більшовицької революції постають дедалі виразніше.

Президент Росії Владімір Путін сподівається, що, одружившись на радянському й імперському минулому, він може зберегти ядро Російської імперії та уникнути долі монархії. Про це пише британський тижневик The Economist.

«Путін бачить себе збирачем історичних земель Росії, новим царем. На нещодавній церемонії в Кремлі Владімір Жиріновскій, який чудово відчуває, звідки дме вітер, вголос процитував Путіну гімн царської Росії: «Боже, царя храни», — пише видання.

Але, пише The Economist, режим Путіна, який перетворив Росію з федерації 1990-х років на централізовану державу, спроможний нині усувати дедалі гостріші економічні та політичні суперечності в країні не краще, ніж колись царі. Росія сьогодні визріла для реформ, як це було за Ніколая II у 1917-му.

«Путін сподівається, що, одружившись на радянському й імперському минулому, він може зберегти ядро Російської імперії та уникнути долі монархії. Проте на тлі сповільнення економіки й зростання манії величі в Путіна примари більшовицької революції постають дедалі виразніше. Лєнін міг би дозволити собі посміхнутися», — йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»