Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 січня 10:01   ▪   Версія для друку

Оксана Сироїд: У 2017-му Україна стане іспитом на сумління для демократичних держав

Бути відданим принципам свободи та гідності означає прийняти Україну як державу, яка відбулася і яка не мусить нікому доводити право на своє існування.

Україна у 2017 році буде іспитом на сумління, який примушуватиме демократичні держави до непростого ціннісного вибору. Про це у своєму матеріалі для Тижня пише заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

«Декларовані десятиліттями цінності стверджують, що покарання жертви — це тортури й приниження людської гідності. Тому вимагати від України визнати війну на Сході внутрішнім конфліктом, зокрема провести амністію, вибори під окупацією і визнати особливий статус окупованих територій, — це карати жертву й принижувати гідність 40 млн українців. Західні держави можуть і далі тиснути, але тоді вони мусять визнати, що не права людини, демократія та верховенство права, а сила, страх і торговельний баланс стали для них засадничими принципами. А ще мають пам’ятати, що, штовхаючи Україну в обійми Росії, вони вкотре утвердять останню в її безкарності та неминуче заохотять до нових конфліктів. Це також шлях до повної корозії всіх міжнародних організацій, членом яких є РФ, а отже, банкрутства всього правового та безпекового порядку у світі», — йдеться у статті.

За словами Сироїд, якщо ж принципи людської гідності, прав людини, демократії та верховенства права лишаються цінністю, то Захід усе ще має шанс спробувати реалістично сприймати Росію і загрози від неї. Вести діалог із РФ потрібно, але не як із «миротворцем, що демократизується», а як із агресивним, маніпулятивним і деспотичним гравцем. Тоді ще є надія перезавантажити безпековий та правовий порядок, а разом із тим хоча б деякі з міжнародних організацій, відвівши в них Росії відповідне місце.

«Зрештою, бути відданим принципам свободи та гідності означає прийняти Україну як державу, яка відбулася і яка не мусить нікому доводити право на своє існування. Таке переосмислення дасть змогу побачити в Україні з її хоч і драматичним, але унікальним досвідом відносин зі своїм північним сусідом ключ до вирішення багатьох безпекових проблем», — наголосила заступник голови ВР.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено