НОВИНИ

Команда Трампа може переглянути позицію Обами щодо надання Україні летальної зброї – Чалий

На думку посла, основною перешкодою на шляху отримання Україною летальної зброї залишається позиція президента США.

Позиція адміністрації президента США Барака Обами, яка досі не дозволила почати поставки в Україну летальної зброї, може бути переглянута командою Дональда Трампа. Про це заявив посол України в США Валерій Чалий.

"Оборонне обладнання зараз надходить в Україну і дає можливість зберегти життя нашим воїнам, а також зафіксувати порушення режиму припинення вогню, як приклад - контрбатарейні радари", - сказав дипломат.

Він також зазначив, що основною перешкодою на шляху отримання Україною летальної зброї залишається позиція президента США.

"Тому, відповідно, зміни у Білому домі дають можливість по-новому поглянути на це питання", - зазначив Чалий.

Він також нагадав, що в оборонному бюджеті США на 2017 фінансовий рік військова допомога для України була збільшена і "включає можливість надання летальної оборонної зброї" на законодавчому рівні.

Раніше міністр оборони Степан Полторак повідомив, що Україна попросить у США тільки ту зброю, якої найбільше потребує – це засоби протиповітряної оборони і протитанкові засоби. 

Крім того, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що розраховує на те, що нове керівництво США ухвалить рішення про надання Україні летального зброї.