НОВИНИ

Україна очолила один із комітетів Ради безпеки ООН

Основна місія України полягатиме в забезпеченні дотримання санкцій щодо Судану.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко з 1 січня офіційно розпочав головування в Санкційному комітеті Ради Безпеки Організації щодо Республіки Судан. Про це повідомили у Місії України при ООН. 

"Починаючи з 1 січня, Україна впродовж 2017 року як непостійний член Ради Безпеки ООН очолюватиме роботу Санкційного комітету щодо Республіки Судан", - поінформував речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко. 

Він уточнив, що основна місія України полягатиме в забезпеченні дотримання санкцій по відношенню до цієї країни, які включають збройне ембарго (поширюється тільки на Дарфур), заборону поїздок та арешт активів осіб, причетних до конфлікту. 

"Одним із пріоритетів непостійного членства України в Раді Безпеки ООН є підтримання миру на Африканському континенті", - зауважив Ніколенко. Він нагадав, що з початку 2016 року наша держава очолила Санкційний комітет Радбезу щодо Центральноафриканської Республіки. 

"Це є свідченням того, що Україна може брати на себе глобальну відповідальність", – підкреслив український дипломат.

Санкційний комітет Ради Безпеку ООН щодо Судану заснований резолюцією Радбезу 1591 у 2005 році з метою стримування збройного конфлікту в регіоні Дарфур. Ситуацію в Судані відстежує спеціально створений в рамках Комітету орган – Група незалежних експертів, до складу якої входить п'ятеро представників. Їх мандат поновлюється рішенням Ради Безпеки ООН щороку. 

Україна є одним з 10 непостійних членів РБ ООН. П'ять країн - Україна, Єгипет, Сенегал, Уругвай і Японія - були обрані в минулому році непостійними членами Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки. З 31 грудня цього року місця в Раді безпеки звільнять Ангола, Малайзія, Венесуела, Нова Зеландія та Іспанія.

Делегати 70-ї сесії Генасамблеї ООН влітку цього року обрали нових непостійних членів Ради на 2017-2018 роки: Болівія, Ефіопія, Швеція, Казахстан (вперше стає членом РБ), Італія і Нідерланди (країни поділили місце за столом у Раді від західноєвропейської групи на наступні два роки).

Також нагадаємо, що в лютому 2017 року головування в Раді безпеки ООН перейде до України.