НОВИНИ

Глава МВС Німеччини виступив за посилення міграційних законів

Міністр висловився за створення федеральних центрів, які б займались висиланням мігрантів.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр запропонував переглянути міграційне законодавство країни у зв'язку з нападом на різдвяний ярмарок в Берліні. Про це він написав у авторській статті, опублікованій в німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Міністр також висловився за створення в Німеччині федеральних центрів, які б займались висиланням мігрантів, що отримали відмову в наданні притулку. Завдання подібних центрів буде полягати в тому, щоб знизити навантаження на федеральні землі.

"Відповідно до законодавства створення подібних центрів можливо вже зараз. Розмістити їх можна було б переважно неподалік від аеропортів", - вважає міністр.

На його думку, федеральна влада повинна володіти більш широкими повноваженнями при затриманні і необхідності депортації мігрантів, в разі, якщо вони становлять загрозу безпеці.

Глава німецького МВС торкнувся і проблеми захисту від кібератак, яка особливо гостро постала перед Німеччиною в очікуванні загальних виборів 2017 року. За його словами, Берліну не слід виключати сценарії, при яких реакцією на подібні інциденти можуть стати "активні заходи і контрнапад".

Серед країн-членів Європейського Союзу лідерство в питанні кількості поданих та опрацьованих заяв на отримання притулку належить Німеччині. Про це 3 січня повідомило німецьке видання Welt з посиланням на європейське статистичне відомство Євростат.

Згідно з даними статистики, за перші три квартали 2016 року в країнах-членах ЄС зареєстрували загалом близько 756 тисяч рішень у першій інстанції щодо заяв на отримання притулку. З них близько 420 тисяч припадає на Німеччину.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що уряд має намір прискорити процедуру депортації тунісців, які не змогли домогтися отримання статусу біженця.