НОВИНИ

Трамп обрав торговельним представником США людину з команди Рейгана

Цією посадою практично завершено формування керівництва нової адміністрації.

Обраний президент Дональд Трамп висунув на посаду торгового представника США Роберта Лайтхайзера. Про це йдеться у заяві перехідної команди, передає Reuters.

Цією посадою майбутній глава держави США практично завершить формування керівництва нової адміністрації.

Лайтхайзер, який працював заступником торгового представника США при президентові Рональді Рейгані, буде грати ключову роль в реалізації програми Трампа в сфері торгівлі. 

Лайтайзер відомий як затятий критик Китаю, що, як вважають експерти, може ускладнити відносини Вашингтона і Пекіна. Як і сам Трамп, він виступає за введення високих мит на імпортну продукцію і обмеження зовнішньої торгівлі з КНР і Мексикою.

Обраний президент є рішучим противником транстихоокеанського партнерства, угоду про яку підписали 12 держав, і виступає за укладення двосторонніх торговельних угод з окремими країнами. Торговий представник США вважається членом президентської адміністрації, його кандидатуру має затвердити Сенат.

Нагадаємо, на керівні посади, пов'язані з економікою, Трамп запросив впливові фігури з Уолл-Стріт. Зокрема, на посаду міністра фінансів мультимільйонера він запросив мультимільйонера Стіва Мнучіна, який з травня очолював передвиборний штаб Трампа.


Рональд Рейган — 40-ий Президент США (1981–1989) від Республіканської партії, 33-й губернатор Каліфорнії (1967–1975). Він є одним з найстаріших американських президентів. Політика президента дістала назву "рейганоміка": він щорічно знижував прибутковий податок на 10%.

Рейган вважав радянську державу ворогом і розпочав масштабне військове будівництво. Це стало наймасштабнішою мілітаризацією країни у мирний час з всю історію Сполучених Штатів. 


Управління торгового представника США було створено в 1962 році з метою проведення переговорів щодо найбільш важливих питань зовнішньої торгівлі, включаючи міжнародні угоди, а також порушення позовів проти інших країн в рамках Світової організації торгівлі (СОТ).