НОВИНИ

The Economist: ІДІЛ знищать у 2017-му році

Проте це зовсім не означає, що Ірак чи Сирія повністю позбудуться терористичної зарази.

У Сирії «Ісламську державу» вже вигнали з більшої частини зайнятої колись нею території, і угруповання окопалося в пустельних районах на сході країни — у місті Ракка та його околицях. Щойно закінчиться операція в Мосулі, увагу швидко переключать туди. Спільні дії курдських бойовиків, сунітського ополчення й інтенсивна американська та російська вогнева підтримка майже напевне зламають опір «ІД» ще у 2017-му. Про це пише британський тижневик The Economist.

Проте, зазначає видання, це зовсім не означає, що Ірак чи Сирія повністю позбудуться терористичної зарази. «ІД» — утворення, яке прагне контролювати географічну територію і керувати нею — знищать. Але багато екстремістів, які воювали за неї, виживуть, як це було після знищення «Аль-Каїди» американцями в 2007–2008 роках. І основне завдання полягатиме в тому, щоб не дозволити їм шкодити далі. Найгірший сценарій — повернення чогось на зразок анархічних років «Аль-Каїди». У Сирії, схоже, і далі пануватимуть війна і терор. Але в найкращому разі бодай Ірак почне перетворюватися на нормальну країну.

«Ми бачимо як обнадійливі сигнали, так і дуже тривожні. Уряд іракського прем’єр-міністра Гайдера аль-Абаді вже провів нове законодавство про децентралізацію, який дозволяє делегувати численні функції держави (а також відповідне фінансування) провінціям. Відтак у 2017-му три провінції, де переважають суніти, дістануть обмежені повноваження для самоврядування. Це, хочеться сподіватися, якось знизить градус досі відчутного обурення іракських сунітів, які є меншістю в країні, але керували нею за Саддама Гусейна», — йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»