Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
3 січня 11:48   ▪   Версія для друку

Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №5180 в ніч розгляду бюджету-2017.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про Вищу раду правосуддя". Про це йдеться в статусі закону на сайті Верховної Ради.

"03.01.2017 - повернуто з підписом від президента", - йдеться в повідомленні.

"Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП)", - зазначили в прес-службі Глави держави.

Порошенко наголосив, що Вища рада правосуддя прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді.

Глава держави нагадав, що законопроект "Про Вищу раду правосуддя" був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу.

"Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд", - підкреслив він.

Президент зазанчив, що створення нового конституційного органу - Вищої ради правосуддя - є одним із важливих складових судової реформи.

Глава держави подякував Верховній Раді, яка дослухалась до його пропозиції, підтримала цей закон та схвалила його у терміни, які дозволяють ВРП вже у 2017 році повноцінно запрацювати.

Порошенко також підписав Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, урегулюють питання фінансування цього нового органу.

Нагадаємо, Верховна Рада України в ніч розгляду бюджету-2017 прийняла в другому читанні законопроект №5180 про Вищу раду правосуддя. 

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект №5180 про Вищу раду правосуддя 27 грудня.

30 вересня в Україні набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя, таким чином, стартувала судова реформа. Згідно з законом, замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя із ширшими повноваженнями.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено