НОВИНИ

The Economist: Підігрітий перемогою Трампа популізм лише посилюватиме позиції у 2017 році

Так, згідно з прогнозом, крайні праві набиратимуть бали на виборах у Нідерландах і Франції, а в Німеччині вони матимуть шанс здобути місця в парламенті вперше після війни.

У 2017 році підігрітий перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США популізм лише посилюватиме позиції. Про це пише британський тижневик The Economist.

Так, згідно з прогнозом, крайні праві набиратимуть бали на виборах у Нідерландах і Франції, а в Німеччині вони матимуть шанс здобути місця в парламенті вперше після війни. Упродовж довгого й тривожного сезону виборів у європейській політиці домінуватимуть панікери, що кричатимуть про небезпеку мігрантів, зло торговельних угод і ницість ЄС.

Також, пише видання, навіть за найкращого сценарію без інших негативних наслідків для відкритого світового порядку під час президентства Трампа не обійдеться. Найбільша торговельна угода останніх років — про Транстихоокеанське партнерство (ТТП) — мертва. Зобов’язання в межах Паризької угоди щодо боротьби зі змінами клімату, швидше за все, ніхто не виконуватиме. Така сама доля може чекати й на ядерну програму з Іраном. І власне найкращий сценарій бачиться малоймовірним. Якщо республіканці матимуть під контролем обидві палати Конгресу, прихильники Трампа розраховуватимуть принаймні на зведення мурів, депортації нелегальних іммігрантів та призначення до Верховного суду суворих консерваторів. Америка замкнеться в собі.

Водночас, зазначає The Economist, у більшому, світовому, масштабі вгору підуть авторитарні режими, які радо скористаються інтроверсією США.

«У Китаї Сі Цзіньпін, який уже є найвпливовішим тамтешнім лідером щонайменше після Ден Сяопіна, використає з’їзд Комуністичної партії, котрий відбувається кожні п’ять років, для консолідації свого авторитарного впливу. Він не гаятиме часу й намагатиметься зайняти геостратегічний простір, що звільниться в Азії після краху ТПП. У Росії Владімір Путін насолоджуватиметься увагою Трампа, але прикриватиме власну вразливість удома агресією зовні. Не варто й сподіватися, що він припинить спроби дестабілізувати Україну та решту «близького зарубіжжя», – йдеться в матеріалі.

Крім того, прогнозує тижневик, нові терористичні атаки, що бачаться більш ніж імовірними, пригнічуватимуть іще дужче. Як і фінансові потрясіння: цілком можливими видаються криза в Португалії та загострення хронічних банківських проблем в Італії. В атмосфері такої загальної лихоманки переговори щодо Brexit будуть повільними, складними й дратівливими.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»