Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
30 грудня, 2016 19:43   ▪   Версія для друку

Фонд гарантування вкладів заявив про ризик втрати частини активів одного з банків

Банк може втратити близько 2 млрд гривень.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про ризик втрати частини активів комерційного банку "Хрещатик". Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів.

"На сьогоднішній день через непогашення низкою юридичних осіб облігацій, які знаходяться на балансі ПАТ КБ "Хрещатик", існує загроза втрати значної частини активів банку. За виявленими фактами готуються матеріали для передачі до правоохоронних органів заяви про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами банку та шахрайських дій з боку керівників юридичних осіб-емітентів облігацій", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Службовців банку "Хрещатик" викрили на розкраданні депозитів на суму 81 млн грн

Повідомляється, що в період з 2011 по 2015 роки банк викупив та врахував у своєму балансі цінні папери (облігації) на суму понад 2 млрд гривень. У подальшому між банком та емітентами облігацій було укладено договори зворотного викупу. Станом на грудень 2016 року зобов’язання зі зворотного викупу цінних паперів не виконані. У ході проведеної у банку перевірки було встановлено, що 88% юридичних осіб-емітентів (власників) облігацій, придбаних банком, є пов’язаними з банком особами. Більшість облігацій (близько 85%) у портфелі банку є незабезпеченими, їх емітенти мають ознаки фіктивності.

"Таким чином, в активах ПАТ КБ "Хрещатик" знаходяться неліквідні та незабезпечені цінні папери (облігації) на суму понад 2 млрд гривень. Емітенти зазначених цінних паперів не мають власних активів для погашення зобов’язань перед банком, а ймовірно, були створені з метою контролю інсайдерами за грошовими потоками та приховування операцій з виведення коштів банку. Тому погашення облігацій у повному обсязі є дуже сумнівним", - підсумували у Фонді.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ відніс Хрещатик до неплатоспроможних і ввів тимчасову адміністрацію. У зв'язку з цим обслуговування "Картки киянина" передали від банку "Хрещатик" у державний Ощадбанк. 20 квітня Нацбанк надіслав правоохоронним органам листа зі свідченнями про організовану злочинну діяльність в банку "Хрещатик". Пізніше Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Хрещатик» у кримінальних правопорушеннях.

Національний банк України 2 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку "Хрещатик".


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено