НОВИНИ

Газпром різко зменшив обсяги транзиту газу через Україну – Нафтогаз

Натомість збільшився транзит через Північний потік.

Після рішення Єврокомісії про розширення доступу Газпрому до OPAL транзит газу через Україну різко зменшився. Про це повідомили в прес-службі НАК «Нафтогаз України».

«Згідно з даними Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), з 22 грудня російське ПАТ «Газпром» значно наростило обсяги транспортування газу газопроводом Північний потік. Майже всі додаткові обсяги пройшли через газопровід OPAL. При цьому обсяг транзиту Україною за цей час значно скоротився, а щоденний загальний обсяг постачань газу до Європи обома маршрутами фактично не змінювався», - йдеться у повідомленні.

У «Нафтогазі» також повідомили, що починаючи з 22 грудня використання маршруту Північний потік-OPAL зросло з 57,1 млн куб. м до 80,5 млн куб. м на добу (зростання на 41%). В результаті, «Газпром» наростив фізичне завантаження газопроводу OPAL з 50% до понад 80% його потужності.

«За цей час обсяги транспортування газу українською ГТС в напрямку Словаччини зменшилися зі 148,9 млн куб. м до 120,8 млн куб. м на добу (-19%). Добовий обсяг газу, протранспортований сумарно українським маршрутом та маршрутом Північний потік-OPAL у порівнянні 22 та 28 грудня фактично не змінився (206,0 млн куб. м проти 201,3 млн куб. м (-2%)», - додали в компанії.

Повідомляється, що дані ENTSOG дозволяють припустити взаємозв’язок між збільшенням використання OPAL та зменшенням транзиту Україною та Словаччиною.

«Це ставить під сумнів твердження про те, що рішення Єврокомісії про розширення доступу Газпрому до OPAL та відступ від стандартного європейського законодавства не призведуть до зменшення обсягів транзиту російського газу через територію України. Ситуація, що склалася, дає підстави вважати, що Газпром вживає цілеспрямованих дій для обмеження транзиту українською газотранспортною системою», - підсумували в «Нафтогазі».

Як повідомлялося, суд Європейського Союзу призупинив рішення Єврокомісії про збільшення доступу Газпрому до трубопроводу Opal.

Нагадаємо, 28 жовтня Єврокомісія схвалила розширення доступу Газпрому до газопроводу Opal. 2 грудня президенти України та Польщі зробили спільну заяву, в якій засудили рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL.

У Польщі державна компанія PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) оскаржила рішення Єврокомісії про розширення доступу російського "Газпрому" до газопроводу Opal.

Трубопровід Opal з’єднує газогін «Північний потік» із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи в обхід України.