НОВИНИ

Заради миру з РФ Пінчук запропонував відкласти повернення Криму та провести вибори в ОРДЛО

Він пропонує Україні погодитися на низку болісних компромісів.

Україна повинна відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі заради миру з Росією. Про це в статті для Wall Street Journal пише олігарх Віктор Пінчук. Він пропонує Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО.

Олігарх вважає, що українці повинні адаптуватися до нової реальності, погодитися на низку болісних компромісів заради миру і пропонує свій план дій.

За його словами, Україна тимчасово відкладе вступ в ЄС зі списку своїх короткострокових цілей.

«Хоча ми вірні своїй позиції, що Крим - частина України і повинен бути повернений, Крим не повинен ставати на заваді угоди про припинення війни на сході», - пише Пінчук. На його думку, коли Україна прискорить свій економічний ріст і стабілізує свою інфраструктуру, систему соцстрахування і фінансову систему, всі кримчани захочуть жити на Україні.

Також олігарх підтримує визнання «виборів» на окупованих територіях Донбасу для їхнього мирного реінтеграції.

«Конфлікт на сході був ініційований з-за кордону і не є непідробним рухом за автономію або громадянською війною. Умов для чесних виборів не буде, поки Україна не візьме цю територію під повний контроль. Але, можливо, нам доведеться проігнорувати цей факт і змиритися з виборами до місцевих органів влади», - пише автор. За його словами, це продемонструє прихильність України до ідеї мирного об'єднання.

Він також пропонує погодитись з тим, що в найближчій або середньостроковій перспективі Україна не вступить в НАТО.

«Така пропозиція не розглядається, а якби й розглядалося, то могла б спровокувати міжнародну кризу безпрецедентного розмаху. На даний момент нам слід прагнути до альтернативної домовленості в сфері безпеки і визнати нейтралітет нашою короткостроковою концепцією майбутнього», - йдеться в статті.

З його слів, Україна повинна висунути реалістичні, детальні припущення за всіма цими пунктами. 

«Ми також повинні чітко заявити, що готові змиритися з поступовим згортанням санкцій, накладених на Росію, заради вільної, єдиної, мирної та безпечної України», - йдеться в статті.

Пінчук сподівається, що співчуття обраного президента США Трампа до України стане основою для переговорів і мирного врегулювання.