НОВИНИ

Путін заявив, що сторони конфлікту в Сирії домовились про припинення вогню

Тепер уряд Сирії і озброєна опозиція готові почати мирні переговори.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що уряд Сирії і озброєна опозиція підписали договір про припинення вогню. Про це він заявив на зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим і міністром оборони РФ Сєргєєм Шойгу.

Зі слів Путіна, інформація про досягнення домовленостей прийшла «тільки що». Було підписано три документи: перший - про припинення вогню - між сирійським урядом і озброєною опозицією, другий - комплекс заходів щодо контролю за режимом припинення вогню, третій - заява про готовність до початку мирних переговорів.

Зі слів російського міністра оборони, створені умови для виведення частини російських військ з Сирії.

Як повідомив згодом голова турецького МЗС, Туреччина і Росія є гарантами угоди. Режим припинення вогню в Сирії почнеться з 00:00 30 грудня. 

Напередодні Reuters з посиланням на джерела повідомило про, що Сирія буде розділена на сфери впливу між Росією, Туреччиною та Іраном, а її лідер Башар Асад залишиться при владі принаймні ще кілька років. 

Раніше стало відомом про домовленості між РФ і Туреччиною щодо сирійського питання. Крім того, всім сторонам конфлікту, за винятком терористів, запропоновано повністю припинити вогонь з півночі 29 грудня.

Як повідомлялося, Туреччина і Росія запланували організувати в Казахстані переговори між представниками сирійської опозиції і уряду Асада. 

Окрім того, переговори щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії за посередництва ООН можуть поновитися в Женеві 8 лютого 2017 року.