НОВИНИ

Суд відмовив захисту Януковича у відводі судді у справі про держзраду

Ухвала оскарженню не підлягає.

Печерський районний суд міста Києва залишив без задоволення заяву адвоката Віктора Януковича про відвід слідчого судді Христини Тарасюк, яка 26 грудня розпочала розгляд клопотання слідчого військової прокуратури щодо надання дозволу на проведення щодо екс-президента процедури заочного досудового розслідування. Суддя Ірина Литвинова оголосила, що ухвала оскарженню не підлягає.

У процесі судового засідання адвокат екс-президента Віталій Сердюк заявив, що суддя ігнорує право Януковича на захист, і навіть викликав поліцію.

"Ми бачимо, що ані Печерський райсуд, ані Генеральна прокуратура не бажають отримувати свідчення Віктора Януковича у справі про державну зраду", – заявив адвокат.

Пізніше він сказав журналістам, що його підзахисний готовий надати свідчення у цій справі (але про його приїзд в Україну не йдеться). Зокрема, за словами адвоката, слідчий міг би приїхати до російського Ростова-на-Дону, аби допитати Януковича, або ж допит міг бути проведений у режимі скайп-конференції.

У свою чергу прокурор відділу військової прокуратури Генеральної прокуратури України Руслан Кравченко заявив, що готовий гарантувати безпеку екс-президентові Януковичу, який у цій справі має статус підозрюваного, якщо він приїде на допит в Україну.

"Я запевняю сторону захисту, запевняю підозрюваного Януковича, що я беру на себе повну відповідальність щодо забезпечення безпеки підозрюваного Януковича. Ми його зустрінемо на державному кордоні, я заарештую відповідно до ухвали слідчого судді", – сказав Кравченко.

Раніше ГПУ заявила про готовність допитати Януковича в Росії.

Нагадаємо, ГПУ викликала Віктора Януковича на допит у якості підозрюваного 5 і 9 грудня. Янукович, в свою чергу, звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням провести його допит за місцем його проживання в російському Ростові-на-Дону. Адвокат екс-президента зазначив, що Янукович не вважає можливим приїхати в Україну, оскільки побоюється за своє життя.

У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит колишнього президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" . Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.