НОВИНИ

Командувач військами коаліції розповів, скільки потрібно часу на ліквідацію ІДІЛ

На думку генерал-майора, після звільнення Мосула і Ракка, терористи спробують сховатися в сирійській пустелі.

Для звільнення від бойовиків ІДІЛ іракського Мосула і сирійської Ракки, а також для ліквідації залишків терористів, знадобиться приблизно два роки. Про це заявив командувач військами міжнародної коаліції на чолі з США генерал-майор Стівен Таунсенд, повідомляє Daily Beast.

Він зазначив, що після звільнення Мосула і Ракки, терористи спробують сховатися в сирійській пустелі.

Таунсенд додав, що кампанія коаліції з ліквідації терористів просувається повільно. Однак, за його словами, цього слід було очікувати, так як члени ІДІЛ встигли підготуватися.

Раніше повідомлялось, що іракські сили у найближчі дні почнуть нову фазу операції зі звільнення міста Мосул від угруповання "Ісламська держава".

Операція у другому за величиною місті Іраку, захопленому ІД в 2014 році, триває з жовтня за участю військових, курдських сил пешмерга і коаліції на чолі з США. Також до операції зі звільнення приєдналися загони іракських військ спеціального призначення.

Військовим на перших етапах вдалося зайняти низку районів на сході Мосула, але потім просування сповільнилося. Іракським шиїтам вдалось оточили Мосул, повністю відрізавши шляхи постачання та можливість втечі бойовиків угрупування "Ісламська держава".

Бойовики терористичного угрупування Ісламська держава, відступаючи з південних передмість Мосула в Іраку, підпалили 19 нафтових свердловин.